Trzecie spotkanie z cyklu Akademia Smaku Siemens

piątek, 23 sierpnia 2013 2 komentarze
Trzecie spotkanie z cyklu Akademia Smaku Siemens:" Fotografia kulinarna. Obiektywnie apetycznie."


13 września w piątek odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Akademia Smaku Siemens”. Tematem spotkania była fotografia kulinarna, a jej tajniki pomagał nam zgłębić Leszek Szurkowski, wybitny fotograf i grafik.

Warsztaty odbyły się w Centrum Domowych Inspiracji w Warszawie, gdzie marka Siemens promuje swoje produkty. Showroom jest wyposażony w nowoczesną sala eventową, gdzie odbyło się nasze spotkanie. Centralne miejsce zajmuje duży stół, co ułatwiło nam  integrację  i było pretekstem do nawiązania ciekawych znajomości. Moją uwagę przykuła ekspozycja prezentująca stare modele sprzętu kuchennego z lat '60 XX wieku. W tych latach marka stawiała swoje pierwsze kroki.

Leszek Szurkowski jest swojego rodzaju prekursorem fotografii kulinarnej w Polsce. Jak mogliśmy się dowiedzieć, jego pierwsze zlecania w tej dziadzinie to połowa lat '80. Fotograf zdradził nam wiele ciekawostek z jego warsztatu pracy, pokazał rozwiązania, które mimo iż bardzo proste, są odkrywcze i ułatwiają pracę w domowym studiu. Tematyka zajęć była tak zaplanowana aby zainteresować zarówno amatorów jak i bardziej zaawansowanych pasjonatów. Według mnie  najciekawszym punktem wykładów była prezentacja książek, które zainspirowały prowadzącego.

Po prezentacji przygotowaliśmy potrawy, które był następnie obiektem naszych  fotograficznych eksperymentów. Grillowany camembert z orzechami, bakaliami i konfiturą figową czy pieczony filet z dorsza ,podany na sosie ogórkowym z czerwonym kawiorem, to tylko niektóre potrawy, które przygotowywaliśmy pod okiem doświadczonych szefów kuchni.

Dużym plusem warsztatów była świetna organizacja. Każdy z uczestników mógł znaleźć w nich coś dla siebie.Relacja fotograficzna z drugich warsztatów.

2 komentarze

  1. mi by się takie warsztaty kiedyś przydały...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tutaj możesz wygrać zaproszenie: http://akademiasmakuonline.pl/wygraj-zaproszenie :)

      Usuń